Časté otázky – FAQ

Ako si mám vybrať, čo je pre mňa na začiatok najlepšie?

Ak máš otázky k tantre, retreatom a kurzom, technikám, ktoré používam alebo k bodyworku – rezervuj si úvodnú bezplatnú konzultáciu. Zodpoviem ti akékoľvek otázky, ktoré potrebuješ mať ujasnené a mohla si si vybrať presne to, čo aktuálne potrebuješ. Môžeš tiež začať sledovaním mojich sociálnych sietí alebo blogu a nechať dozrieť svoje rozhodnutie.

Nemám žiadne skúsenosti s touto oblasťou, neverím na ezoteriku.

Žiadne extra skúsenosti nepotrebuješ, postačia ti tie, ktoré ti sám život prináša. Ako lektorka ti pomôžem porozumieť svojmu telu, pocitom, znova objaviť ženskú intuíciu a tvorivý potenciál. Lebo tantra presahuje akékoľvek škatuľkovanie, nemusíš ničomu veriť, stačí veriť životu a sama sebe!

Nie je tantra len módny výstrelok?

Tantra ako životný štýj je tu už viac ako päť tisíc rokov, vieš si to predstaviť? Keby to aj bola móda, čo tam po tom! Je predsa úžasné, že čoraz viac žien sa prebúdza a objavuje svoju ženskú podstatu a silu. Ja osobne vnímam a som vďačná, že ženy začínajú mať k sebe blízko, úprimne si prajú dobro a nezávidia si. O tom práve tantra je – o láske, slobode, prijatí a prajnosti.

Som matka, manželka, chodím do práce, starám sa o domácnosť, nemám čas myslieť na seba.

Áno, viem o čom hovoríš… Môžem ti len povedať, že už keď si sa dostala na môj web a čítaš tieto vety, je to prvý signál, že potrebuješ niečo zmeniť. Že potrebuješ čas pre seba, na svoje vnútornú ženu, vnútorné dieťa. A keď budeš rozhodnutá nasledovať volanie, moje kurzy a retretay sú tu pre teba.

Cítim, že potrebujem viac ženskej energie, vieš mi poradiť?

Je výborné, že vieš, čo ti chýba, veď rovnováha mužskej a ženskej energie je mimoriadne dôležitá. Pocit nedostatku ženskej energie je jeden z hlavných dôvodov, prečo ma ženy vyhľadávajú a absolvujú kurz Mohendžodáro. Pomáhať ženám prebúdzať svoj potenciál, jemnosť aj divokosť, autentickosť, intuíciu a tvorivosť, ma veľmi napĺňa.

Venuješ sa na kurzoch aj mužom?

Mojim hlavným zámerom je venovať sa rozvoju žien. Avšak, aj pre mužov, presnejšie otvorené skupiny mužov aj žien, sú veľmi vhodné napríklad Osho meditácie. Práve na dynamických meditáciách je výborné pracovať so zmiešanou mužskou a ženskou energiou.

Ako mi môže tantra pomôcť pri počatí dieťaťa?

Mohendžodáro a tantra joga nás rozvíjajú na všetkých úrovniach – fyzickej, emocionálnej, mentálnej aj duchovnej. Celostný rozvoj ženy je pre počatie dieťaťa vždy veľmi prospešný.

Pre mňa ako matku je to neopísateľný pocit – vidieť spokojné ženy, ktorým Mohendžodáro pomohlo v naplnení ich sna o dieťati. Aj takéto „úspechy“ mi prinášajú obrovský pocit vďačnosti, že moje práca má zmysel a je mojim skutočným poslaním.

Po pôrode mám oslabené panvové dno, dokonca mám problém aj s únikom moču. Dá sa s tým niečo urobiť?

Jednoznačne áno, odporúčam začať základným kurzom tantrickej jogy Mohendžodáro, kde sa venujeme aj posilneniu panvového dna.

Mám gynekologické problémy, nemôžem sa venovať takýmto cvičeniam.

Naopak, tantra a tantrické techniky sú veľmi prínosné pri akýchkoľvek ženských ťažkostiach. Posilňovanie svalov panvového dna, cvičenie Mohendžodáro, bezpečné používanie jóni vajíčka majú veľmi ozdravné účinky.

Kúpila som si vaginálne vajíčko, ale nepoužívam ho, neviem ako začať.

Som rada, že si objavila túto úžasnú ženskú pomôcku. Odborné vedenie a reálna prax je však nutná pre bezpečné používanie a maximálne využitie jeho prínosu. Téme jóni vajíčka sa venujem na kurze Aktivácia lona.

Môj gynekológ ma posiela na operáciu, ale nie som si istá.

Tantra, kurz Mohendžodáro, cvičenie s jóni vajíčkom – všetky techniky majú silné ozdravné účinky na mnohé ženské potiaže. Po absolvovaní kurzov Mohendžodáro a Aktivácia lona pomocou jóni vajíčka ti môžem garantovať výrazné zlepšenie zdravia celého ženského ústrojenstva. Osobné skúsenosti mojich absolventiek sú potvrdením toho, že potreba operácie sa im znížila alebo už vôbec nebola potrebná.

Čo je vaginálne mapovanie?

Terapia joni mapovania je holistická metóda, ktorá zahŕňa fyzický, emocionálny, mentálny, duchovný a sexuálny aspekt ženy. Každé stretnutie je individuálne a trvá 3-4 hodiny. Počas nich nás spolu čaká úvodná konzultácia, naladenie a ošetrujúca masáž celého tela, jemná vonkajšia vaginálna masáž, vaginálne mapovanie a odporúčania pre domácu integráciu.

Pri tejto ženskej terapii sa odporúčajú približne 3 sedenia, a je dôležité byť trpezlivá a dôverovať sebe, svojmu rozhodnutiu a samotnému liečivému procesu.

Veriť intuícii je v dnešnej dobe na smiech, všade odo mňa ako ženy čakajú 100% racionálny výkon.

Veľmi dobre ti rozumiem, sama som si tým prešla. Čím viac som sa snažila byť dokonalá vo všetkých rolách, tým som bola viac nespokojná a frustrovaná. Mohendžodáro a tantra mi umožnili vstúpiť na cestu liečenia psyché, objavenie samej seba a najmä obnoviť dôveru v to, v čom sme my ženy výnimočné – Inštinkt a intuícia. Ukážem ti cestu, ukážem ti ako a zvyšok je na tebe a tvojom rozhodnutí.

Veľmi sa mi páči myšlienka rituálnej oslavy prvej menštruácie, ako sa prihlásiť?

Na otvorených ženských kruhoch zaraďujem rôzne rituály. Termín, kedy sa budeme venovať rituálu menarché, môžeš sledovať v ponuke aktuálnych podujatí alebo na Facebooku. Ak nechceš čakať a máš svoju predstavu, vieme spolu pripraviť krásnu oslavu menarché pre tvoju dcéru, jej kamošky či vnučku. Stačí ma kontaktovať.

Ako môže fungovať aktívna meditácia, veď meditovanie a pohyb nejdú dokopy.

Aktívne meditácie vytvoril indický majster Osho. Jeho koncept je založený na tom, že na to, aby sme mohli meditovať, potrebujeme prázdnu hlavu. A na vyprázdnenie hlavy je najlepší práve pohyb. Ale ako sa vraví, raz zažiť je viac ako sto krát počuť 😉

Aké sú najbližšie akcie?

Jednotlivé podujatia, kurzy, retretay zverejňujem tu na webe v kalendári udalostí. Rovnako môžeš všetky eventy pohodlne sledovať aj na Facebooku. Ak ťa viac oslovujú víkendovky alebo uprednostňuješ pravidelné stretnutia, je to na tebe. Pomôžem ti nasmerovať ťa na to, čo aktuálne cítiš a na čo si pripravená.

Hľadám stretnutia k téme ženskej cykliskosti

Rada ťa privítam na podporných stretnutiach žien, každý druhý štvrtok. Práve na ženských kruhoch, v bezpečnej skupine rovnako naladených žien, sa venujeme svojej mesačnej cyklistosti. Ženský menštruačný cyklus môže byť najväčším kompasom v našom živote! Je neuveriteľné, čo všetko v ňom môžeme objavovať a skúmať. Ak porozumieme a lepšie spoznáme svoj cyklus, objavíme jeho silnú a pozitívnu moc.

Ženské stretnutia ma oslovujú, ale hanbím sa prísť len tak medzi cudzie ženy.

Na každé stretnutie, podujatie vždy prichádzajú ženy v rôznom veku, v rôznych životných situáciách, s rôznymi očakávaniami aj bez nich. Napriek tomu je vytvorená energia skupiny vždy veľmi podporná. Veď vedomie toho, že sme druhými ženami videné, chápané, prijaté a podporované, je hlboko liečivé.

S láskou si vždy akceptovaná presne taká, aká si, bez odsudzovania či porovnávania. Ak cítiš volanie, stačí sa len rozhodnúť a prísť.

Tantra znie pre mňa veľmi hanlivo, všetci si pod tým hneď predstavujú iba fyzické uspokojenie.

Skús zabudnúť na to, ako iní ľudia, a najmä muži, vnímajú tento pojem. Tantra je životný štýl, žiaden módny erotický výstrelok. Je v prvom rade o bezpodmienečnej láske, radosti zo života, slobode byť sama sebou. A samozrejme, harmonický partnerský i milostný vzťah je jedným z príjemných následkov vpustenia tantry do svojho života 😊

Chcem spoznať umenie tantra jogy.

Teším sa z tvojho rozhodnutia objaviť tajomstvo života. Mojim poslaním je ukázať ti cestu, ktorou som si sama prešla a ukázať ti všetky možnosti, ktoré ti tantrická joga ponúka. Vyber si z plánovaných podujatí a začni kedykoľvek objavovať svet tantry, svet lásky.