Jaran Joga – fyzio joga v Žiline pre ženy aj mužov

Jaran Joga spája to najlepšie z dvoch svetov – tradičnú hatha jogu a moderné fyzio prvky. Je to časopriestor, kde si pomaly a postupne uvedomíme svoje telo a všetky jeho časti. Klasické pozície z hathy obohatíme prvkami fyzioterapie.

Tu sa môžeš oddeliť od vonkajšieho sveta a prepojiť sa so svojou vnútornou pravdou. A získavať silu a pružnosť nielen vo svojom tele, ale aj v mysli a duchu.

Jaran Joga jemne, láskavo a prirodzene prepája telo, myseľ a ducha.

Preťažené svaly uvoľníme a ochabnuté spevníme. Naučíme sa lepšie dýchať, stáť, ležať aj sedieť. 

Fyzio joga ti pomôže spevniť stred tela a uvoľniť tak napätie a zmierniť bolesti chrbta.

Moje jogínske duchovné meno JARAN |:džaran| v preklade znamená “prebudenie.“ Je pre mňa symbolom hlbokého prebúdzania a premeny, ktorá ma formuje od začiatku roka 2023 a ktorá bola umocnená aj počas môjho lektorského výcviku u výnimočného učiteľa Kabira Bharti (Kabir Yoga Olomouc).
Ako Jaran cítim povinnosť zdieľať s ostatnými všetko to, čo som sa doteraz naučila. A viesť ich na ceste k vlastnému prebudeniu.

Baška Jaran Sihelská

Jaran Joga prepája telo, myseľ a ducha

Joga, ktorú na lekciách odovzdávam, prirodzeným spôsobom kombinuje viaceré prvky. Sú to predovšetkým plynulé zostavy pre zahriatie a posilnenie tela, meditácia, pozorovanie dychu, tréning stavu “tu a teraz” a hlboká relaxácia.

TELO:  Jogové ásany sú telesné pozície, ktoré zlepšujú flexibilitu, silu a rovnováhu. Cvičením ásan sa učíme vnímať svoje telo, rozpoznávať jeho slabé stránky a postupne ich zlepšovať. Počas praktizovania ásan sa sústredíme na pohyb a dych, čo nás vedie k celkovo lepšej vnímavosti a prepojeniu tela a mysle.

DYCH:  Meditácia a dychové techniky (Pránajáma) nám pomáhajú zlepšiť kontrolu nad mysľou a kvalitu dýchania. Počas praktizovania pránajámy sa učíme vnímať vnútorné pocity.

MYSEĽ:  Zotrvanie v pozíciách podnecuje pozornosť a schopnosť sledovať naše myšlienky, pocity a reakcie bez súdov. Učíme sa lepšie porozumieť svojmu vnútornému stavu a postupne dosahovať emocionálnu rovnováhu.

TU&TERAZ:  Tým, že sa zameriavame na aktuálnu činnosť a postavenie tela, trénujeme plnú pozornosť na prítomný okamih (neodbiehame do minulosti ani budúcnosti). Pravidelný tréning stavu Tu&Teraz nám pomáha zbaviť sa zbytočného stresu a úzkosti.

HLBOKÁ RELAXÁCIA:  Je dôležitá časť lekcie. Je to priestor vnímať zmeny v našom vnútornom svete. Je to čas pre regeneráciu a oddych. Je to časopriestor, kedy sú telo aj myseľ úplne uvoľnené.

Fyzio joga na spevnenie stredu tela

Fyzio joga kombinuje to najlepšie z dvoch svetov – tradičnú hatha jogu a moderné fyzioterapeutické techniky. Na pravidelných lekciách si pomaly a postupne uvedomíme svoje telo a všetky jeho časti. Klasické pozície z hathy obohatíme prvkami fyzioterapie. A tým aktivujeme svaly stredu tela.
Preťažené svaly uvoľníme a svaly ochabnuté spevníme. Naučíme sa lepšie dýchať, stáť, ležať aj sedieť.

POSILNENIE CORE (STRED TELA)

Silný stred tela je základom pre stabilizáciu počas cvičení a asán v joge. Aktívny core pomáha udržiavať správne držanie tela, pozitívne ovplyvňuje našu pohyblivosť. Tiež pomáha predchádzať zraneniam, najmä v dolnej časti chrbta a chrbtových svaloch.

Ako sa prejavuje oslabený stred tela:
  • Nesprávne držanie tela a napätie v chrbtových svaloch vedie k bolestiam chrbta.
  • Problémy s dýchaním – málo efektívne dýchanie obmedzuje dodávanie kyslíka do tela.
  • “Zlá” postava so zakrivenou chrbticou a nesprávnym držaním tela ovplyvňuje celkovú postavu a samotný pohyb.
  • Nedostatočná stabilita – nestabilná opora coru zvyšuje riziko pádov a zranení, najmä pri náhlych pohyboch.
NÁCVIK BRÁNIČNÉHO DÝCHANIA

Pri bráničnom dýchaní vdychujeme viac kyslíka a vydychujeme viac odpadových plynov. Hlboké dýchanie z bránice zvyšuje kyslíkovú sýtosť tela, čo je veľmi dôležité pre energetický metabolizmus a funkciu buniek. Takéto dýchanie stimuluje parasympatický nervový systém, ktorý je spojený so stavom relaxácie a pokojom. Tým zmierňuje stres, úzkosť a napätie.

Správne bráničné dýchanie navyše:
  • podporuje pohyby čriev, zlepšuje trávenie a cirkuláciu v bruchu;
  • a aktivuje svaly stredu tela, čo zlepšuje jeho stabilitu a držanie.
PREVENCIA A LIEČBA SEDAVÝCH NÁVYKOV

Zameriame sa na zlepšenie držania tela pri bežných denných aktivitách – od sedenia, cez ležanie až po státie. Naučíme sa otvárať kĺby, čím ich pekne rozhýbeme a zlepšíme ich rozsah. Ukážeme si cvičebné postupy na posilnenie chrbtových svalov.

Jaran Fyzio Joga – jarný blok lekcií v Žiline od februára 2024

Pridaj sa ku mne a spoločne objavujme krásu a múdrosť vnútorného sveta.

Večerná fyzio joga: 7. 3. – 23. 5. 2024

  • Štvrtok 18:00 – 19:30
  • miesto a adresu nájdeš v prihláške

CENA:

Jednorázový vstup : 10 €

Permanentka: 100 € za 10+1 lekcií, 80 € za 8 lekcií alebo 69 € za 6 lekcií

ÚHRADA: Suma 100 €, 80 € ,69 € alebo 10 € (podľa vybraného počtu lekcií) na IBAN SK03 8330 0000 0027 0209 3052.