Volám sa Barbora Sihelská

Som lektorkou tantry pre ženy. Ženskosť, sexualita a vzťahy sú témy, ktorým zasväcujem svoj život posledných 10 rokov. Sprevádzam ženy skupinovými tantra retreatmi a kurzami tantrickej jógy. Podporujem ich, aby uvoľnili svoj plný ženský potenciál a zažívali tak hlbokú lásku k sebe, viac intimity a naplnených partnerských vzťahov.

Od roku 2016 som pracovala s viac ako 400 ženami, ktoré mi dali dôveru. Viem, že všetko, čo hľadáme, už v nás je. A čaká na to, aby sme to uvideli, pocítili a milovali.

A preto pomáham ženám vstúpiť do ich vlastnej sily tým, že vytváram láskyplný a bezpečný priestor na preskúmanie všetkých – aj tých bolestivých – aspektov ich fyzického tela, emocionálneho sveta a psychického zdravia.

Cestou tantry kráčam už 10 rokov. Napĺňa ma energiou a otvára posvätnosť v mojom srdci.

Zážitkové transformačné tantra retreaty prinášam ženám z celého Slovenska už  7 rokov.

Kurzami tantra jogy a intenzívnymi programami si u mňa prešlo už viac než 370 žien.

Úplné vyhorenie ako začiatok mojej cesty

Barbora Sihelská - O mne | Mystérium Ženy 2024

Pred vstupom do tantry som už niekoľko rokov cvičila klasickú hatha jogu. Bola mojou prvou pomocou po práci. Dvojhodinový útek zo sveta workholičky. Útek zo sveta ženy pohltenej prácou. Ženy bez súkromného života. Bez hlbšieho zmyslu. Bez radosti z vykonávania srdcu blízkej činnosti.

V joge som nachádzala kompenzáciu nahromadeného stresu z podávania výkonu. Prinášala mi uvoľnenie a lepší kontakt s telom, no nikdy sa mi nepodarilo úplne vypnúť myseľ a oddýchnuť si psychicky.

Moja vnútorná nespokojnosť vrcholila

Bola som nespokojná s prežívaním vlastnej intimity, sexuality, nefungovali mi vzťahy. Chýbajúcu sebalásku som hľadala v v partnerovi a v útekoch na alkohole a omamných látkach… Uverila som predstave, že sa musím stať navonok dokonale vyzerajúcou a fungujúcou ženou.

Ale hlboko vo vnútri som bola prázdna, otupená a osamelá. Nahromadené potlačené emócie, najmä hnev a preplnená myseľ lomcovali mojou bytosťou. Vnútorná nespokojnosť a nefungujúce vzťahy pretrvávali. Vo veku 28 rokov som zažila vyhorenie a s ním prišla diagnóza „chronická gastritída“. To bol začiatok mojej cesty transformácie a ženského duchovného prebudenia.

Moja cesta transformácie

Barbora Sihelská - o mne a mojej ceste ku tantre

Nastúpila som na cestu Mohendžodára, na tantrickú cestu objavovania a kultivovania ženskej sexuálnej energie. Nespočetné hodiny v meditáciách, zážitkových technikách a spontánnom tanci a pohybe. Zasväcovacie rituály a intenzívna prax navyšovania kundalini energie či cvičenie s jóni vajíčkom. Postupne som prechádzala procesom uzdravovania na všetkých úrovniach – telesnej, emocionálnej aj duševnej.

Pustila som obrovský balík záťaží, blokov a strachov. Vyliečila sa moja chronická gastritída. Strach z autorít a poddajnosť nahradila odvaha a pocit vnútorného zakotvenia. Konečne som sa naučila vymedziť si v živote hranice, jasne a za každých okolností.

Moje Vnútorné dieťa sa postupne liečilo. Dostalo obrovský priestor pre vyjadrenie, naplnenie mnohých doposiaľ nenaplnených potrieb a láskavú pozornosť.  Vo svojom srdci som dokázala odpustiť svojmu otcovi, prijať ho v živote takého, aký je a uzdraviť náš, doposiaľ komplikovaný vzťah. Konečne som sa dokázala vedľa neho postaviť ako parťáčka, vytvoriť s ním zdravý a láskavý vzťah ako zrelá žena – dcéra.

Cesta tantry mi umožnila stretnúť sa sama so sebou, s mojou najintímnejšou časťou. A prinieslo mi to obrovskú osobnú transformáciu. Začala som prežívať viac slobody, viac živosti a viac lásky – k sebe, k druhým, k životu. Vedomým prežitím seba samej vo všetkých svojich aspektoch som sa dostala k najhlbším duchovným zážitkom. Tieto skúsenosti dali môjmu životu hlbší zmysel.

Moja cesta života

Barbora Sihelská - O mne - Moja cesta | Mystérium Ženy 2024

To, že tantra bude jazda na celý život, som vedela od prvého kontaktu. Od onoho dňa, kedy som prvýkrát vstúpila do meditárne a zažila to nádherné stretnutie, cítila som túžbu posunúť svoju skúsenosť ďalej. Už vtedy som samú seba jasne videla ako sprievodkyňu. Ako niekoho, kto sa chce s ostatnými podeliť o vášeň k životu. O poznanie, že byť ženou je naozajstný dar. Je to prekvapivá, vzrušujúca a nádherná cesta!

Na svojej ceste som sa naučila, že láska je najsilnejšia sila a že všetko je posvätné a božské. Vrátane mojej ľudskosti, môjho tela, mojej sexuality a mojich pocitov. Prebudenie ženskej podstaty a sexuálnej sily bolo pre mňa kľúčom k tomu, aby som skutočne žila a vytvorila si život, po ktorom som vždy tak veľmi túžila.

Mojím poslaním je podporovať ženy, aby milovali samy seba, žili v naplnených vzťahoch, objavili svoju posvätnú ženskú sexualitu a skutočnú silu.