Mohendžodáro – základný kurz tantrickej jogy pre ženy

Túžiš po tom, otvoriť sa, ukázať svoje nádherné srdce, ale svet sa ti zdá príliš agresívny? Máš strach zo zranenia, a tak rozvíjaš v sebe radšej mužské kvality ako sú sila, obrana a výkon? Cítiš sa čím ďalej tým viac unavená, bez energie a frustrovaná?

Pozývam ťa spoznať Mohendžodáro a stráviť výnimočný čas venovaný práci na sebe. Objav silu vo svojej ženskej podstate, svojou vášnivosť, sebalásku, jemnosť, zmyselnosť, živosť. Dovoľ si prežívať samú seba, svoje pocity a emócie. Dovoľ svojej vnútornej žene zhlboka sa nadýchnuť a objav svoje potreby! Buď nespútaná, živá, milujúca.

Najbližší kurz sa otvára na jeseň 2023 v Kysuckom Novom Meste.

Kurz Mohendžodáro je vhodný pre ženy v každom veku. Bez ohľadu na to, kde sa na svojej životnej ceste práve nachádzaš.

Mohendžodárom si upevníš zdravie, obnovíš životnú silu a rozvinieš svoju ženskú dušu.

Dovoľ si prežívať samú seba a svoje emócie. Objav svoju vnútornú ženu a dovoľ jej zhlboka sa nadýchnuť.

Investuj čas do seba

My ženy často ladíme priestor okolo seba, s láskou sa staráme o svoju komunitu. Častokrát venujeme celú energiu rodine, vzťahom, okoliu. Popritom túžime prežívať krásne vzťahy a pohodu. Vo výsledku sme však podráždené a cítime sa preťažené, unavené a nepochopené. Skús začať u seba! Vylaď seba a výsledok sa dostaví.

Mohendžodáro je omladzujúce cvičenie, ktoré dodáva ženám krásu, sviežosť a šťavnatosť. Pomôže ti zakoreniť sa a nájsť svoje smerovanie. Prináša radu liečivých účinkov. harmonizuje hormonálny systém, ozdravuje oslabené panvové dno a ženské orgány, posilňuje dráhu obličiek, umožňuje skvalitniť milostný život. Na energetickej úrovni účinky dynamiky panvového dna prehlbujú spojenie s energiou Zeme a pomáhajú objaviť vnútorný priestor lona ako domov tvorivej ženskej sily.

Čo ti kurz Mohendžodáro prinesie?

Všetko, čo sa počas kurzu naučíš, môžeš okamžite použiť doma k zlepšeniu vlastného zdravia, upevneniu svojej sebahodnoty, ku skvalitneniu milostného života. Navyše, z kurzu si okrem množstva nových zážitkov odnesieš aj teoretické podklady a poznámky, ktoré ťa pri domácej praxi povedú.

SEBAROZVOJ

Kompletné základy tantra jogy, sebapoznávacie no mind techniky, aktívne Osho meditácie, spontánny tanec, liečenie emočných blokov, sebaláskové rituály. Nové zážitky, náhľad od iných žien, čas pre seba, priateľstvá a inšpirácie.

VITALITU

Intenzívne prekrvenie malej panvy a panvového dna. Prevenciu vzniku myómov a cýst v oblasti vaječníkov a maternice, zápalov alebo výtokov z pošvy. Nárast libida, skvalitnenie milovania, pomoc pri otehotnení, spevnenie a vzpruženie steny vagíny. Odstránenie problémov s únikom moču. Aktivitu žliaz s vnútorným vylučovaním, zvýšenie produkcie estrogénov, mladistvý vzhľad a zdravie.

INTIMITU

Bezpečný kruh podobne naladených žien, dôveru, prijatie a slobodu vyjadriť sa, vzájomné zdieľanie a prepojenie.

UVOĽNENIE

Ponorenie do hĺbky duše, naladenie na seba, porozumenie archetypom ženstva. Uvoľnenie napätí, stresov a emočných blokov, uzdravenie vzťahov s mužmi. Precítenie lona a napojenie na svoj zdroj, kultiváciu kundalíní energie, harmonizáciu zemskej energie s energiou lona.

Ásany posvätného rituálu Mohendžodáro

Na kurze sa naučíš Materský okruh, prvé 4 ásany posvätného rituálu Mohendžodáro, starodávneho tantrického rituálu pre ženy:

1) Príbeh ženstva – podpora vnútornej ženy
2) Vnútorný zrak – podpora intuície a intuitívneho naladenia
3) Pohľad do vesmíru – podpora kreativity
4) Šťavnatá jóni – podpora zdravej sexuality

Liečenie tela a duše

Cvičenie Mohendžodáro má pozitívne účinky na ženské zdravie. Pôsobí ako účinná prevencia množstva zdravotných problémov. Prekrvenie a posilnenie svalov panvového dna pravidelným cvičením pomáha pri liečení a odstraňovaní problémov ženských orgánov, gynekologických ťažkostí (výtoky, bolesti, krvácanie, myómy, inkontinencia). Posilňuje ženské telo a jeho schopnosť počať dieťa.

Pomocou špeciálnych psychoterapeutických, tantrických a no mind techník pomáha žene nadviazať vzťah so svojím vnútorným dieťaťom, preliečiť zranenia z detstva, komplikované vzťahy s rodičmi. Špeciálnu pozornosť venuje technikám pre podporu vyjadrovania emócií vo vzťahu s mužmi.

Rozsah kurzu Mohendžodáro a bonusy

Nasleduj svoje volanie a pozvi do svojho života naozajstnú lásku. Ukážem ti cestu, ukážem ti ako. Pôjdeme spoločne, bezpečne, v uzavretej skupine žien.

Počas kurzu získaš profesionálne lektorské služby v rozsahu až 35 hodín a množstvo bonusov. Pomôžu ti lepšie sa prepojiť so skupinou a zároveň ťa podporia vo vlastnej ceste:

  • pracovné materiály, pomôcky a poznámky
  • uzavretá Messenger skupina pre zdieľanie
  • osobná podpora a držanie bezpečného priestoru

Základný dochádzkový kurz

Základný dochádzkový kurz sa otvára vždy na jar a jeseň v každom roku. Najbližšie sa môžeš prihlásiť na jesenný termín 2023.

Úvodné stretnutie býva zároveň ukážkovou hodinou a je určené ženám, ktoré si nevedia úplne predstaviť obsahovú náplň kurzu. Môžeš zažiť úvod do Mohendžodára na vlastnej koži, zažiť silu skupiny a energiu iných žien, nacítiť si mňa ako lektorku a potom sa rozhodnúť, či budeš kurz navštevovať. Na druhom stretnutí sa kruh žien uzatvára. Zásadným predpokladom na to, aby ti tantrické sebarozvojové techniky priniesli žiadaný efekt, je totiž bezpečný priestor, kde sa budeš cítiť uvoľnene a dôverne. Preto každý kurz beží ako uzavretý, teda nie je možné dodatočne sa doň pridať.

DÁTUM JESENNÉHO KURZU: 27. 9. – 6. 12. 2023 (10 stretnutí)
ČAS: streda 17.00 – 20.30 (3,5 hodiny jedno stretnutie týždenne)
MIESTO: Yoga studio KNM, ulica SNP, presne oproti vchodu do žel.stanice, Kysucké Nové Mesto
CENA KURZU: 369 € (možnosť uhradiť na splátky alebo individuálnou dohodou)
UKÁŽKOVÁ HODINA: 27. 9. 2023 | 30 €

LEKTORKA: Barbora Sihelská

V prípade tvojej osobnej neúčasti, karantény sa môžeš výnimočne na lekciu pripojiť online cez ZOOM.

Skúsenosti absolventiek kurzu Mohendžodáro

Tantrou započala moja cesta k sebe. Netušila som o čom to bude, na prvej lekcií som skoro zdrhla – nie pre obsah, ale pre svoje odpojenie od seba. Vôbec som sa nevedela uvoľniť alebo len byť. No niečo vo mne vedelo, že už musím prekročiť staré hranice a urobiť zmenu. Šla som aj na druhú hodinu… a pokračovala. Nehovorím, že to šlo samé – bola to fascinujúca cesta k sebe (stále je). Páči sa ti čo žiješ vo vzťahoch, práci, kdekoľvek? SUPER – tantra ti umožní uvoľniť sa, načerpať ešte väčšiu chuť žiť a tvoriť, prehĺbiť sa.
Tvoj život nie je až tak super? PARÁDA – poď to spoznať a postupne transformovať na svoju silu. To čo cítime je náš kompas. A hlavne sa to nedá večne schovávať pod koberec 🙂 viem o tom svoje, kľudne ti to niekedy porozprávam na niektorých seminároch či ženských kruhoch. Keby som to nezažila, ťažko uverím 🙂

Baška prevádza s citom, bezpečne, slobodne, jemne, zároveň s vášňou a vysoko profesionálne. ďakujem ti za to Bash. So ženami z tantry si vytvárame krásne priateľstvá, ktoré sa 3,5 roka prehlbujú. Teším sa na pokračovanie tantry či ženské kruhy aj v roku 2022. Som presvedčená, že každá z nás môže žiť spokojný, naplnený a šťavnatý život. Tantra je možnosť. Aj pre Teba ❤

“Vždy můžeš zavřít oči před tím, co vidíš, ale nemůžeš zavřít své srdce před tím, co cítíš.” Friedrich Nietzsche (1844-1900)

⭐⭐⭐⭐⭐

Zuzana A.

Mohendžodáro odporúčam každej žene, ktorá cíti, že niečo nie je v poriadku v jej vnútri, prežívaní života a vzťahu k sebe. Táto cesta ku mne prišla práve vtedy, keď som ju potrebova. Sprevádzanie a podpora Bašky na transformačnej ceste je úžasná a práca na sebe samej tá najlepšia, ktorú môžeme urobiť. Katarzné techniky, meditácie, ale aj zdieľania mi otvorili absolútne nové brány nepoznanej Tantra jógy a pomohli v rozvoji  🙂❤💃🏻

⭐⭐⭐⭐⭐

Marianna K.

Bašku som spoznala pred niekoľkými rokmi, kedy ma ako moja prvá učiteľka tantry sprevádzala kurzom tantrickej jógy Mohendžodaro. Boli to moje prvé stretnutia so ženami v kruhu a rovnako prvé skutočné a hlboké stretnutia samej so sebou. Tento kurz mi veľa dal, dodnes čerpám z toho poznania. Baška je božská sprievodkyňa, múdra žena, citlivá a vnímavá k potrebám a emóciám iných žien. Vie pevne udržať priestor, otvoriť bezpečný kruh a prebudiť v ňom energiu potrebnú k fyzickej, emocionálnej či duchovnej práci. Je to dar, zážitok i poznanie byť v skupine, ktorú vedie. Ďakujem Baška ❤️

⭐⭐⭐⭐⭐

Monika Ch.

Ako TO, čo mi priniesla do života Tantra a Baška vyjadriť?? Dobrodružstvo, Cesta – osobná, jedinečná, individuálna a zároveň tak mocne zdieľaná.. Mne Sila Žien otvorila Srdce, dokorán 🙂 aj k sebe, aj k iným.. dodala spojenie so Sebou a Mojou Cestou, dodala Vieru a Odvahu ňou ísť.. a to je najviac. Vďaka Baška za Teba, tvoje dary a spôsoby ako ich vieš odovzdať a tiež za všetky ženy, ktoré mi skrze Mohendžodáro prišli do života.

⭐⭐⭐⭐⭐

Júlia Š.

Žienky, rada pozdieľam svoju skúsenosť.
Vedela som, že ma to roky priťahuje, až sa raz podmienky usporiadali tak, aby som sa mohla stretnúť s mohendžodarom u Bašky… a to vám poviem, že sa diali veci! 😄
Prinieslo mi to úprimné, hlboké stretnutie sa sama so sebou a ženským potenciálom, objavovanie, liečenie, uzemnenie, uvoľnenie sa a …ozajstné priateľstvá s ozajstnými ženami! Veľká podpora a radosť. Nové poznania.
Prajem to aj vám….🔥
Baške ako lektorke to veľmi pristane. Ďakujeem 💃🏻

⭐⭐⭐⭐⭐

Erika H.

Prínos kurzu ďaleko predčil očakávania. Mohendžodáro sa stalo pre mňa nástrojom, ako sa stretnúť sama so sebou. Prinieslo mi lepšie vnímanie samej seba, svojich potrieb, aspektov mojej ženskej podstaty…. Otvoril sa mi nový svet!!! Odporúčam ho každej žene!

⭐⭐⭐⭐⭐

Lucia S.

Barborka je veľmi milá, ľudská, komunikatívna, veselá žienka. Zúčastnila som sa pár kurzov. Bol to naozaj veľmi, príjemný zážitok, skúsenosti zažité na kurze využívam dodnes. Určite sa zúčastním aj ďalších stretnutí. Ďakujem 💚

⭐⭐⭐⭐⭐

Mariana T.

Už po prvej hodine kurzu som vedela, že som na správnom mieste a že s tantrickou jogou ma čaká zaujímavé dobrodružstvo. Som rada, že som prekonala obavy z neznáma 🙂 Našla svoje ja, prebudila svoju ženskú energiu, intuíciu.. S odstupom času ešte intenzívnejšie vnímam, že práve všetky tie stretnutia, netradičné techniky a rituály, cvičenie panvového dna, meditácie a vzájomné zdieľania mi pomohli tiež prekonať obdobie rozvodu, ktorým som zrovna prechádzala… Mohendžodáro je určite jedna z vecí, ktoré odporúčam zažiť naozaj každej žene, je to skvelá forma ako sa priblížiť sama k sebe. Ďakujem Baška za skvelé vedenie počas celého kurzu a teším sa na ďalšie zážitky!

⭐⭐⭐⭐⭐

Katarína P.

Úžasná žena s veľkým srdcom, citom a láskou robí úžasné veci. Slovami neviem vyjadriť, čo sme spolu zažili, tvorili a stvorili. Odporúčam všetkými dvadsiatimi ❤️

⭐⭐⭐⭐⭐

Jana Dz.

Baška je citlivá a vnímavá lektorka, ktorá dokáže vytvoriť atmosféru dôvery a bezpečia, ktoré sú také dôležité pre uvoľnenie sa a ponorenie do procesu. Jej oheň a vášeň pre to, čo robí, sú nákazlivé a veľmi inšpiratívne. Je úprimná a pravdivá, a dokáže strhnúť so sebou každého. Tantra joga je úžasný nástroj na sebapoznanie. Odporúčam každej žene! Hlavne s lektorkou ako je Baška!

⭐⭐⭐⭐⭐

Kristína S.

Pravdu povediac, vôbec som nevedela, do čoho idem a čo mám od toho očakávať. Jediné, čo som vedela, bolo to, že TU práve teraz musím byť! Dar, ktorý som prostredníctvom Mohendžodára dostala, je slovami neobsiahnuteľný…
Ak mám vymenovať „hmatateľný“ prínos, sú to hlavne ŽENY – ženy vedomé, otvorené, dávajúce a prijímajúce, ženy, ktoré si dovolili byť autentické, prirodzené, … ženy, cez ktoré som si uvedomila vlastnú ženskosť, a ktoré sa mi stali skutočnými priateľkami!
Ak mám popísať vnútorný pocit, tak som sa o riadny kus posunula vo vnímaní vlastnej sebahodnoty, prijala som sa taká, aká som a rovnako tak sa dokážem dívať aj na okolitý svet a prijímať ho taký, aký v danej chvíli je. Cítim, že „môj vnútorný svet“ sa spomalil, skľudnil, vyrovnal a všetko pracuje v môj prospech … Nosím šaty a sukne a MILUJEM TO! Som žena, a konečne sa ako žena cítim každou bunkou svojho tela! Objavila som vlastnú sexualitu a jej úžasnú blahodárnu silu! Už viem, že som milovaná!

⭐⭐⭐⭐⭐

Tatiana A.

Barbora je úžasná, vďaka nej som sa opäť vrátila k tomu, čo je v žene ženské. Absolvovala som Mohendžo základný kurz a už za tých pár týždňoch sa diali veľké zmeny :)Zase som sa cítila ako žena – mäkkšie, vlnitejšie, jemnejšie. Aj moje okolie na to reagovalo veľmi pozitívne. Teda hlavne muži 😉 Tesne po kurze som mimo plánu otehotnela na staré kolená (45 rokov), takže pozor na vedľajšie účinky :)Vysporiadala som sa s jedným neriešiteľným vzťahom/mužom. Pochopila som, čo je to „ženská práca“ a odvtedy ju beriem veľmi vážne, nesie ma životom a pomáha mi vysporiadať sa aj s tou “mužskou”.
Celkovo sa zmenila moja vibrácia, vnímam svet oveľa citlivejšie a jemnejšie, dokážem tancovať si len tak pre seba, vnútri, v tele, čo bolo predtým pre mňa úplne nepredstaviteľné. Díky Baruš, bolo mi cťou.
⭐⭐⭐⭐⭐

Stanislava M.

Nádherná jemná ženská cesta k sebe, naplnená tancom, skvelými meditáciami, smiechom i slzami, mnohými uvedomeniami a zhodením veľkej záťaže. Priniesla mi väčší pokoj v živote, vedomie, že nemusím mať veci celkom pod kontrolou a nemusím byť dokonalá. Že práve prirodzenosť a nedokonalosť je úplne normálna a priam skvelá.

Pod vedením úžasnej lektorky Bašky možno zažiť návrat k ženskosti, sebaláske a sebaprijatiu. Ja určite týmto kurzom nekončím…

⭐⭐⭐⭐⭐

Andrea P.