Ako masáž pŕs podporuje naše ženstvo?

My ženy máme tendenciu premýšľať o svojich prsiach najmä v súvislosti s dojčením alebo tehotenstvom. Zaoberáme sa nimi čas od času v rámci prevencie rakoviny. Prípadne ich príliš sexualizujeme – záleží nám na ich tvare, pevnosti, aby dobre vyzerali, boli podľa predstáv iných – partnera, médií… Málokedy však prsia vnímame v spojitosti s láskou k sebe, s krásou a potešením.

Podľa tantry sú prsia vonkajším prejavom energie nášho srdca. Čo to znamená? Ako súvisí starostlivosť o prsia a ich zdravie so sebaláskou? Prečo je masáž pŕs pre nás ženy dôležitá nielen zdravotne, ale aj energeticky? Ako masírovanie prsníkov ovplyvňuje spojenie so ženskosťou? Čítaj ďalej 😉

Masáž pŕs má viac ako 3 000 ročnú históriu

 

Posvätnú prax kultivácie ženskej energie prostredníctvom masáže prsníkov nájdeme vo všetkých tantrických prúdoch Shakti, najmä v staročínskom Učení bielej tigrice. Hovoríme o období cca 3 000 rokov dozadu, o línii taoistickej tantry. Ťažiskom Učenia bielej tigrice sú praktiky na kultiváciu ženskej sexuálnej energie a vedomia. Masáž pŕs zohrávala v tejto tradícii dôležitú úlohu pri kultivovaní božskej ženskej energie a mladistvého vyžarovania u žien.

Masáž pŕs a podpora ženskosti

Keď sa napojíme na svoje prsia, otvoríme sa vlastnému liečivému potenciálu a hlbokému spojeniu so ženskosťou. Jemná, láskavá masáž pŕs nám pomáha vytvoriť hlboké a láskyplné spojenie s našimi prsiami. Umožňuje nám oceniť a prijať ich a aj svoje telo presne také, aké sú.

Privádzanie energie, pozornosti a jemných dotykov do priestoru pŕs ich aktivuje a pomáha im scitlivieť. Výsledkom sú živšie prsia, spevnené prsné tkanivo a prebudené bradavky. Pri každej masáži prsníkov automaticky stimulujeme lymfatický systém, a tým posilňujeme prirodzenú imunitu a zdravie

Masáž prináša so sebou vyživujúcu a ošetrujúcu energiu. Presne tú, ktorú často hľadáme mimo seba, ale aktivuje sa práve z nášho vnútra. Táto energia, ktorú dokážeme uvoľniť láskyplným spojením s prsiami, je veľmi liečivá a prináša nám do každodenného života vitalitu.

Nakoniec, masírovanie aktivuje silu Shakti a božskú ženskú energiu do nášho tela. Keď sa v nás prebudí Shakti, vyžaruje zvnútra a pozitívne zasahuje do všetkých oblastí nášho života!

Automasáž pŕs s použitím oleja

(podľa Malaika MaVeena Darville)

Pri masáži nám nejde len o rozhýbanie tekutín, nie je to robotická aktivita. Predovšetkým je to spôsob, ako sa spojiť so svojím telom a pocítiť hlboké potešenie a prijatie seba ako ženy. Neexistuje žiaden „nesprávny“ spôsob, ako masírovať svoje prsia. Je veľmi dôležité používať čistý olej. Teda taký, čo nie je na minerálnej báze ani umelo aromatizovaný a nevyrába sa z toxických ropných chemikálii.

Krok 1: Ťah bruškami prstov

Začneme pri bradavke a prstami pomaly a plynulo ťaháme smerom od bradavky do všetkých smerov. Vynecháme dotyk bradaviek.

Krok 2: Masáž rukami

Olejček nanesieme na celý prsník. Hnetieme ho tak, že celý prsník rukami jemne zdvihneme od tela a potom jemným tlakom pritlačíme.

Krok 3: Vyťahovanie prstami

Ruku umiestnime nasledovne – palec je nad bradavkou a ukazovák s ostatnými prstami je pod ňou. Oboma rukami opatrne otáčame prsníkom v smere aj proti smeru hodinových ručičiek.

Krok 4: Ochladzujúci efekt

Hladíme prsia končekmi prstov od bradaviek smerom von. To podporí odtok lymfy. Postupujeme rovnako na oboch prsníkoch. Potom vypijeme veľa vody, aby sme pomohli vyplaviť tekutiny z tela.

Bez ohľadu na prevenciu, by si každá žena mala robiť masáž prsníkov pravidelne. Okrem automasáže je vhodné zaradiť do starostlivosti o svoje telo a dušu aj profesionálnu detoxikačnú masáž pŕs tantrickou cestou.

Detoxikačná masáž prsníkov pomáha pri preťažení lymfatického systému

Lymfatický systém je prvou obrannou líniou nášho tela proti infekciám a chorobám, filtruje baktérie a toxíny. Je vysoko koncentrovaný v oblastí podpazušia a hrudníka. Stimulácia týchto oblastí pomáha udržiavať tento kľúčový detoxikačný mechanizmus v bezproblémovom chode. Masáž prsníkov spolu s pohybom pomáha telesnej tekutine – lymfe správne cirkulovať v systéme ciev a uzlín. Je teda dôležitým preventívnym krokom na zlepšenie a udržanie dobrého stavu prsníkov.

Nosenie podprsenky s kosticami, používanie antiperspirantov, stres a nedostatok pohybu (nedostatočný pohyb rebier, iné obmedzenia) to všetko sú sú hlavné faktory, ktoré bránia lymfatickému systému odvádzať toxíny z tela von. Odloženie podprsenky a masírovanie pŕs na konci dňa pomáha odvádzať stagnujúcu lymfu a privádzať čerstvú krv. A to je hlboko vyživujúci postup sebalásky. Je to tiež úžasný spôsob, ako znížiť hormonálnu citlivosť prsníkov, zmenšiť opuchy a pocit navretých pŕs pred menštruáciou alebo počas tehotenstva.

Navyše, masáž prsníkov je aj veľmi účinným preventívnym opatrením. Ak sme v kontakte so svojimi prsiami, budeme prvé, ktoré si všimnú, ak je niečo inak. Intímny kontakt s prsiami je liečivý aj na emocionálnej úrovni. Masáž pŕs nám pomáha milovať svoje telo a pestovať prax sebalásky. Aby sme sa necítili zmätené, ustráchané alebo vinné kvôli tomu, že ich máme.

Chceš sa dozvedieť viac o masáži prsníkov a špecifických tantrických praktikách pre ženy?

Cesta ženy je komplexný cyklus tantrickej praxe a retreatov pre ženy. Je navrhnutý tak, aby demystifikoval tantru, hlboko nás spojil s telom, s našou ženskou energiou a s posvätným v nás.

HARA+SRDCE= SEBALÁSKA je výnimočná ženská víkendovka pre podporu spojenia medzi silou a jemnosťou, medzi 3. a 4. čakrou, medzi Shiva a Shakti energetikou. Gro retreatu tvorí práve tantrická masáž pŕs pre navýšenie kapacity lásky a masáž hary pre jasné zacentrovanie a vstúpenie do vlastnej sily.

Ak nevieš presne, ktorá forma je pre teba tá ideálna, vyber si termín bezplatnej konzultácie a dostaneš odpovede 😉

Barbora Sihelská

Cesta ženy | Retreat Sebaláska | Detoxikačná masáž pŕs | Konzultácia zdarma

5/5 - (1 vote)