Tvoj cyklus – tvoj kompas

Jar, leto, jeseň a zima – poznáme štyri ročné obdobia. Poznáme ich kvality, tešíme sa na prvé jarné kvety, výdatne si užívame teplé letné večery, milujeme prechádzky šumiacim jesenným lesom a nevieme sa dočkať zimného bláznenia v snehu.

V našom živote existuje veľa ďalších cyklov, napríklad ráno, poludnie, večer a noc. S úžasom sledujem, ako moje pocity, ktoré mám jeden večer, nasledujúce ráno úplne zmenia svoju intenzitu a ja ich odrazu vnímam úplne inak . Alebo to, ako sa ráno, plná energie chystám na úlohu, o ktorej neskôr v priebehu dňa nechcem už ani počuť…
A potom najfascinujúcejší cyklus zo všetkých! Panna, Matka, Divoká žena a Starena. Od „narodenia“ po „smrť“. Všetky štyri fázy so sebou prinášajú neuveriteľné dary. Menštruačný cyklus – od nového mesiaca po nový mesiac. Sme zrkadlom prírody. Náš cyklus je priamo spojený s Matkou Zemou. V živote prechádzame asi 450 menštruačnými cyklami. Krvácame o dĺžke približne 6 rokov. Stojí za to sa hlbšie zamyslieť a precítiť, ako sa chceme vysporiadať s týmto cenným časom.

Ženský cyklus môže byť najväčším kompasom v našom živote! Je neuveriteľné, čo všetko v ňom môžeme objavovať a skúmať. Ak porozumieme a lepšie spoznáme svoj cyklus, objavíme jeho silnú a pozitívnu moc.

  • JAR / dorastajúci mesiac / dozrievajúce vajíčko / panna / mladá žena / ráno / nový začiatok / narodenie
  • LETO / spln / ovulácia / živiteľka rodiny / žena / matka / poludnie / láska
  • JESEŇ / ubúdajúci mesiac / neúrodná časť cyklu / divoká žena / kúzelnica / večer / kreativita
  • ZIMA / nový mesiac / menštruácia / mesačný čas / múdra žena / starena / noc / smrť

Sme od prírody cyklické bytosti. Napojené priamo na Babičku Lunu. Nemusíme fungovať každý deň rovnako. Je nám dovolené cítiť sa energicky, plné elánu a rovnako je nám dovolené odpočívať a stiahnuť sa do seba. Naše pocity sú skutočné. Spln, nov, ovulácia, menštruácia. Smieme sa cítiť inak, smieme sa vždy trochu meniť. Nie sme stroje! Pre západnú spoločnosť je pohodlnejšie, keď sme vždy dobre naladené a vyrovnané. Ale „vždy to isté“ je ilúzia. Vždy to isté je nudné. Vždy to isté je vyčerpávajúce. „Vždy to isté“ pre nás ženy neexistuje.

Sme cyklické, každý deň v inej nálade… a tak je to v poriadku. Pomôžem ti porozumieť tvojej cykliskosti a nájsť tvoj vnútorný kompas. Rezervuj si čas na podporné stretnutia v ženských kruhoch, symbolicky na lunárny spln a nov.

3.3/5 - (3 votes)