Posvätné prechodové rituály

Rituály boli po celé storočia prítomné v mnohých kultúrach a kmeňoch na celom svete. Upriamovali pozornosť na významné životné udalosti a prechody, a tým zároveň o nich podávali svedectvo. Rituály iniciujú začiatky a prinášajú slávnostné uzavretie koncov. Vďaka rituálom máme možnosť ukotviť sa a zžiť s novou rolou, uzemniť sa a načerpať silu z osobnej premeny.

Získaj vďaka tantre priestor pre výdych zo starého a nádych do nového!

Rituály vyvolávajú pozitívne prejavy v živote, iniciujú želané zmeny a prinášajú vnútornú silu.

Majú moc uvoľniť traumu, navodzujú pocit hlbokého pokoja a obnovujú posvätnosť života.

S láskou ťa prevediem významnými udalosťami a míľnikmi v tvojom živote ako ženy, dcéry, matky.

Sila a prínos rituálov

Rituál je časopriestor, kde my ženy získavame svoju výživu. Každodenné maličkosti (pitie kávy, kúpeľ, prechádzka), ale aj dôležité životné udalosti (prvá menštruácia, vydaj, rozchod, pôrod, potrat, menopauza) sú často iba prchavými okamihmi, ktoré prežívame rýchlo a bez významnejšieho zamýšľania sa. A pritom práve z týchto momentov, pokiaľ im venujeme bdelú pozornosť a vstupujeme do nich so zámerom, môžeme načerpať silu a výživu pre naše telo aj dušu.

Rituály vyvolávajú pozitívne prejavy v živote a iniciujú želané zmeny, rozvíjajú sebestačnosť a vnútornú silu. Majú moc uvoľniť traumu, navodzujú pocit hlbokého pokoja a obnovujú posvätnosť života. Rituály umocňujú prežívanie dôležitých momentov, pomáhajú nám zvedomiť významné etapy života, s pozornosťou a zámerom prechádzať z jednej životnej fázy do druhej. Pri rituáloch sa spieva, tancuje, medituje, zapaľujú sa sviečky, používajú sa bylinky na očistenie priestoru či liečenie.

Navyše, ich sila je v tom, že sa môže zrealizovať aj niekoľko dní, mesiacov, či rokov po samotnej udalosti. Veď koľké z nás dostali od svojej matky možnosť osláviť prvú menštruáciu? A pritom je to veľmi dôležitý moment prechodu z dievčaťa do ženy a veľmi zásadný pre vnímanie svojho ženstva.

Významné rituály pre ženu

V živote ženy existuje niekoľko významných prechodov. Vytvorenie posvätného obradu pre úctu jej doterajšej životnej cesty môže byť veľmi oporné.

Prechod od dievčaťa k žene, od ženy k matke, od matky ku kráľovnej života. Oslava prvej menštruácie, dievocká rozlúčka so slobodou, predpôrodný rituál a požehnanie dieťatku, rituál zavinovania maternice, rozlúčenie sa s nenarodeným dieťatkom, ukončenie vzťahu s mužom, rozlúčenie sa so zosnulou osobou, modlitba k predkom ako hojenie mužskej a ženskej rodovej línie, rituál vnútornej kráľovnej, rituál menopauzy, uctenie ženskej múdrosti a maternice.

Ženy na celom svete sa obracajú k rituálu, aby sa spojili so svojou podstatou a prijali život, aby videli svet jasnejšie, aby odpustili sebe aj ostatným, aby sa posunuli ďalej a uzatvárali traumy. Zámer, nádych do nového a výdych zo starého, môžu otvoriť bránu ku kráse, láske a mieru.

Kde sa môžeš zúčastniť prechodového rituálu?

Prevediem ťa významnými míľnikmi v živote ženy, dcéry, matky. S posvätnou úctou môžeš prijať minulosť aj osláviť výnimočné momenty tu a teraz. Prechodové rituály môžeš zažiť napríklad na ženských kruhoch, ktoré organizujem pravidelne na mesačný spln a nov. Bývajú tiež súčasťou každého transformačného retreatu či dochádzkových kurzov.

Veľmi rada ťa prevediem rituálom aj podľa tvojej osobnej požiadavky. Môžeš kamarátke v skupine spriaznených duší zabezpečiť rozlúčku so slobodou inak ako býva zvykom, či rituálne uvoľniť traumu z ukončenia vzťahu s mužom. Svojej dcére, vnučke, môžeš dopriať jemnú a citlivú oslavu menarché a zmeniť tak vnímanie prvého menzesu…  Individuálnu požiadavku (druh rituálu, termín, počet osôb, priestor, mesto) mi môžeš zaslať na môj email. Spolu zladíme všetky podrobnosti a dohodneme cenové podmienky.