Moje poslanie

Tantra je môj život, moja vášeň, moje poslanie. Tantru, rituály a meditácie vnímam ako svoje poslanie. Je to niečo, čo ma sprevádza celý život, čo ma podporuje a v ťažkých časoch prinavracia späť k sebe. A to ma napĺňa energiou a otvára posvätnosť v mojom srdci.
Moja rola lektorky tkvie v ukázaní cesty, ktorou som si sama prešla. Nechcem ťa nič učiť. Jediné, čo ti dokážem ponúknuť, je vnútorný stav. Meditácie, katarzné techniky, Mohendžodáro – to všetko sú len účinné vonkajšie nástroje, ktoré majú za cieľ dostať ťa späť k sebe samej. Až budeš vedome so sebou, môžeš na ne zabudnúť. Dôležitá si ty, tvoja osobnosť a tvoj život.
Túžim ti ukázať radosť, uvoľnenie, extázu, divokosť, aj zvnútornenie. Naozaj účinnú formu práce s telom a kundalíni energiou. Mohendžodáro sa stane posvätným, pretože ty sa staneš posvätnou. Porozumieš tajomstvu života, nahliadneš hlboko za všetky učenia a budeš sama sebou! A to je to posolstvo, ktoré pre teba mám.

Kontinuálne sa venujem svojmu výcviku, vzdelávaniu a zvyšovaniu lektorkej kvalifikácie.

Mojou učiteľkou je MUDr. Monika Sičová, zakladateľka hnutia Mohendžodáro v Čechách a Európe.

Ako lektorka ti chcem ukázať cestu, ktorou som si sama prešla. Aby si sa mohla stať sama sebou!

Môj profesionálny rast

Po ukončení trojročného programu v škole Umenie tantrickej jogy som absolvovala učiteľský výcvik. Certifikát lektorky tantra jogy pre ženy som získala v roku 2016 a odvtedy sprevádzam ďalšie ženy kurzami Mohendžodáro a Cvičenie s joni vajíčkom pre pokročilé.

Vytváram dôverné zázemie pre pravidelné ženské kruhy v Žiline a organizujem transformačné tantra retreaty po celom Slovensku. Som nesmierne vďačná za to, že môžem sprevádzať ženy na ich ceste dovnútra a sprostredkovať im techniky, ktoré som sa naučila. Som šťastná, že spolu vytvárame bezpečný priestor pre celostný rozvoj. Ďakujem za túto dôveru.

Mojou hlavnou učiteľkou je MUDr. Monika Sičová – zakladateľka hnutia Mohendžodáro v Európe, lekárka, tantrická kňažka a akreditovaná lektorka Tantra Essence. Učila sa a ďalej posúva skúsenosti od osvietenej majsterky Mahasatvaa Ma Ananda Sarity.

Od roku 2017 sa učím v Monikinom úzkom tíme akreditovaných lektoriek a asistujem na celoročných školách „Mohendžodaáro“, v programoch  „Aktivácia tretieho oka“ a „Od sexu k nadvedomiu“. Dostávam obrovský priestor a dôveru pre svoju lektorskú prax a osobnostný rast. Moja príprava v oblasti liečenia sexuality, kultivovania a navyšovania sexuálnej energie a orgazmických schopností prebiehala na „Škole intímnych masáží“ s Monikou Sičovou a výcviku „Celotelový energetický orgazmus“ s koučom Andrew Barnes.

Učiteľské výcviky pre vedenie skupín použitím katarzných terapeutických techník a Osho meditácii som absolvovala pod láskavým vedením Sw. Anand Shunyam.

Zasvätenie do práce s kakaom a prácu s elementami a 4 smermi som sa učila u šamanky a zakladateľky projektu “In my Elements”
Malaika Ma Veena Darville. Pod jej vedením som získala vedomosti o histórii kakaa, inštruktáž a sprievodcovanie, no najmä požehnanie pre vedenie kakaovej ceremónie.
Masérsky kurz celotelovej masáže “Rituál piatich elementov” som získala pod vedením zakladateľa tejto originálnej techniky inšpirovanej Indiou – Dušanom Jiráskom.
V roku 2021 som úspešne ukončila dvojročnú prax pod dohľadom Moniky Sičovej a získala tak certifikát Lektorka Profi – pre vedenie veľkých skupín.
Mohendžodáro | Certifikát Barbora Sihelská
Mohendžodáro II | Certifikát Barbora Sihelská
Mohendžodáro III | Certifikát Barbora Sihelská
Mohendžodáro IV | Certifikát Barbora Sihelská
Skupinový terapeutický tréning | Certifikát Barbora Sihelská
Masáž Rituál 5 elementov | Certifikát Barbora Sihelská

Lektorský výcvik

2013

Mohendžodáro I – Materský okruh (kundalini, dynamika panvového dna, Osho meditácie)

2014

Mohendžodáro II – Vnútorná žena (posvätný tantrický rituál, joni vajíčko, čakrový systém)

2015

Mohendžodáro III – Vnútorný muž (emócie, Mohendžodaro meditácie, vnútorné dieťa)

2016

Lektorský certifikovaný výcvik Mohendžodáro

Terapeutický výcvik pre vedenie skupín (katarzné techniky, Osho meditácie)

2017

Mohendžodáro IV – Škola intímnych masáží (tantra masáže, vaginálne mapovanie, joni vajíčko)

Výcviky sexuálneho bodyworku: Celotelový energetický orgazmus (tantrické odzbrojovanie tela)

Odzbrojovanie krčka maternice (vaginálne mapovanie)

2018

Škola panvového dna I (metóda 3×3 podľa Renaty Sahani)

2020

Mohendžodáro V – Temné aspekty ženy

2022

Celotelová masáž Rituál 5 elementov

Sacred Cacao Ceremony Training

Asistenčná prax u Moniky Sičovej

2017

Prax na škole Mohendžodáro II

2018

Prax na škole Mohendžodáro I

2019

Prax na programe Tao ženskej sexuality

2020

Prax na programe Aktivácia tretieho oka

2021

Prax na programe Od sexu k nadvedomiu