Je tantra cestou pre ženy?

Tantra bola v minulosti jednou z mála duchovných ciest, ktoré boli otvorené ženám. Jednou z mála, ktoré skutočne akceptovali a ctili ženskú silu. Na rozdiel od väčšiny organizovaných náboženstiev a duchovných disciplín v starovekej Indii, a na celom svete, neboli tantrické učenia obmedzené kastami ani pohlavím. Naopak, predpokladom bola bezúhonnosť, duchovná zrelosť a autentická túžba. V skutočnosti bola tantra ženám nielen otvorená, ale priam od nich závisela.

Predpokladá sa, že niektoré korene tantry siahajú do starovekých kultov božskej ženskosti. V týchto časoch boli ženy v mnohých tantrických líniách iniciátorkami. Teda tými, ktoré odovzdávali učenie a splnomocnenia z generácie na generáciu.

Tantra je cestou energie, cestou života

Tantra ponúka nástroje na pochopenie a prijatie vlastnej prirodzenosti ako celku, jej temnoty a svetla. Je to cesta transformácie a sebapoznania. Všetko okolo nás je Bohyňa v jej tisícoch tvárí a tantrická cesta ženy k transcendencii vedie cez priame stretnutie s posvätnými archetypmi ženskosti. Je to cesta, ktorá miluje a uctieva ženskosť. A nielen jeden model ženskosti!

Medzi tantrickými Bohyňami nachádzame obrazy krásy, sladkosti a radosti, ale aj desivej moci. Shakti má podobu matky, milenky, panny, zvodkyne, bojovníčky, kráľovnej, vdovy…

Pri tantre platí, že cesta je cieľ

Tantra je cestou spoznávania, kým skutočne sme. Je cestou objavovania plného ženského potenciálu. Cesta ženy, ktorá nás učí prijať svoje tiene a prebudiť svoju vnútornú krásu. A premeniť každý okamih svojho života na akt lásky.

Cesta tantry predstavuje pre nás ženy úplne iný prístup k návratu, rozvoju a vyjadreniu ženskosti

Za posledných sedem rokov stretávam na svojich kurzoch a retreatoch stále viac silných, sebavedomých a nezávislých žien. Ženy dobehli a dobiehajú to, čo im bolo po stáročia odopierané. A to je dobré. Tieto silné a nezávislé ženy však majú jednu veľkú potrebu – a to uvoľniť sa, nechať sa unášať. Pre tieto ženy je často najdojemnejšie, keď sa môžu len tak ponoriť do náručia iného človeka, inej ženy bez toho, aby sa od nich čokoľvek očakávalo.

Ženská kvalita odovzdania a uvoľnenia sa v každodennom živote takmer vytratila

A preto ženy prichádzajú a stále sa vracajú. Skrz tantru rozvíjajú svoju ženskosť. Učia sa otvoriť sa pocitom, odhodiť svoje obranné mechanizmy a stať sa zraniteľnejšími. Znovu sa spojiť so svojou ženskou líniou a prijať staré rany. Odstrániť prekážky, ktoré bránia prúdeniu lásky v ich tele. Skúmajú svoj emocionálny svet: učia sa transformovať hnev na silu a slzy na lásku. Uvoľňujú sa a učia sa rešpektovať svoje vlastné rytmy.

Ženy prichádzajú a stále sa na tantru vracajú.  Vďaka nej objavujú silu sesterstva. Rozvíjajú ženský dar liečivej lásky. Stávajú sa autentickými. Učia sa hovoriť ÁNO a NIE. Vyživujú svoje telo umením láskyplného dotyku. Zamilovávajú sa sami do seba. Prebúdzajú svoju citlivosť a zmysel pre krásu.

Tantrické ženy, vitajte na svojej ceste!

5/5 - (4 votes)