Duchovná žena v nás – Kňažka

Meditácia je najsilnejší nástroj, ako sa spomaliť, ukľudniť, vypnúť, zastaviť organizátora v hlave a nasledovať vnútorné vedenie – Intuíciu. Ak je žena vo svojej prirodzenosti, v ženskej energii, tak je prirodzene duchovná – Kňažka. Je napojená na zdroj, odovzdaná, a nikam sa neponáhľa. Dôveruje životu, prijíma každú okolnosť ako skúsenosť a učí sa z nej.

Ak chce mať všetko pod kontrolou a vedome manipuluje (častokrát aj udalosťami), ak používa vyššie sily nevedome (škodí buď zámerne alebo nevedome slovami), tak tá večne nespokojná žena je Čarodejnica. Je nepravdivá sama k sebe. Poznáte to? Duchovná žena, ktorá pomáha všetkým naokolo, no nie je schopná pomôcť sama sebe, nie je schopná zamilovať sa, zo svojich životných prehier obviňuje okolie.

Naopak, ak žena životu čelí ako muž, je v mužskej energii a ženskú energiu má potlačenú a pokiaľ si kompenzujeme neprítomnosť Kňažky, tak je v hlave. Intuícia a hlava sú jasné opozície. Muž Organizátor – aké skvelé je mať všetko zaradené, v šuflíčku, vedieť čo sa kedy bude diať a nastaviť sa na to. Hlavne aby ten život neplynul moc spontánne, to by ten organizátor asi explodoval 😊

Nakoniec, ak už zlyháva aj hlava, tak sa vnútorný organizátor preklopí do Chaosu. Muž Chaotik, to je ekvivalent ku Čarodejnici, keď už žena nie je schopná ani manipulovať ako čarodejnica, ani kontrolovať ako organizátor. Život sa jej pred očami chaoticky odohráva a je v ňom úplne stratená. Nedokáže sa odovzdať, naskočiť na flow a dôverovať mu, hlava ju nepustí. Trpí a strach je jej jediný pán.

Ponorme sa do ticha a pozorujme spolu s Kňažkou, kto to v nás a z nás prehovára…?

5/5 - (1 vote)