Svetový deň vody

VODA je prvkom sakrálnej čakry, sídla ženskej sily. Je nevyhnutná pre život na Zemi. Je symbolom očistenia, požehnania a premeny. Je to prvotný živel, z ktorého vychádza sám Život. Vodu potrebujeme pre rast, expanziu a transformáciu. Ako nás môže voda podporiť v našom ženskom fungovaní a ako sa môžeme skrz ňu spojiť so svojou ženskou podstatou?

Myslime na vodu

Myšlienky, ktoré si myslíme a slová, ktoré hovoríme a počujeme, majú vplyv na vaše vodné telo a jeho vibrácie. Pomáhajú nám vytvoriť požadovaný život. Uvedomujme si myšlienky, ktorými sa živíme. Uvedomujme si slová, ktoré hovoríme. Formujú náš život.

Pime vodu

Voda je elixír života. Zaraďme si pitie vody do svojho ranného rituálu. Pridajme rôzne bylinky, éterické oleje alebo ovocie, zeleninu či bobule. Pre skutočný luxus vyskúšajme kvapku ružového oleja. Jeho vôňa je omamná a zmyselná. Má tiež liečivý účinok na srdce a je vynikajúcou podporou v čase veľkých prechodov.

Buďme vo vode

Voda pôsobí ozdravne a terapeuticky. Prináša uvoľnenie, relaxáciu, povznesenie, starostlivosť, pocit opätovného spojenia, dobitie a vyliečenie. Moria, rieky, jazerá, potoky a vodopády sú plné inšpirácie. Doma sa občas hýčkajme v soľných a bylinkových teplých kúpeľoch.

Plyňme ako voda

Voda ako život je v neustálom pohybe, aj keď vyzerá pokojne. Nájdime si činnosť, v ktorej „sa stratíme“. Tancujme, maľujme, spievajme, vyrábajme, meditujme, športujme… straťme sa v tom a naskočme na flow tvorenia.

Ochraňujem, oslavujem a uctievam si Ťa, VODA, VODENKA!

 

 

Rate this post